2 bin 300 kişilik çıplak gemi turu : Tur için ne kadar para ödediler ?

2 bin 300 yolcu kapasiteli “Norveç’in İncisi” adlı geminin, çıplak konseptiyle çıplaklar turistlerin ilgisini çekmeyi başardığını bildirdi.Böylece kıyafet giymenin yasak olduğu gemide binlerce kişi seyahat etmek için 2.500 dolar ödedi.

Miami’den yola çıkan gemi, Meksika ve Honduras’a gitti.
ABD merkezli bir turizm şirketi tarafından organize edilen ve 2 bin 300 kişinin katıldığı “çıplak tur” büyük ilgi gördü. Norveç İncisi adlı gemide gerçekleştirilen bir haftalık tur, nüdizm felsefesini benimseyenler tarafından yoğun rağbet gördü.

Florida’dan demir alan gemi, Meksika ve Honduras’a uğradı. Tur kapsamında katılımcılar, gemi güvertesinde, havuzda ve diğer ortak alanlarda çıplak olarak vakit geçirme imkanı buldu.

Turun Maliyeti:
Kişi başı 2 bin 500 dolar (yaklaşık 80 bin TL) olan tur ücretine konaklama, yeme-içme ve gemi içi aktiviteler dahil edildi. Fotoğraf çekmenin yasak olduğu turda, gemi limana yaklaşırken ve diskolar ile yemek salonlarında kıyafet giymek zorunlu tutuldu.

2025 Turu
2025 yılında tekrar düzenlenmesi planlanan tur için rezervasyonlar başladı. Tur ücretleri, kişi başı en az 2 bin 500 dolar (80 bin TL), en lüks iki kişilik bir kamara için 33 bin dolar (1 milyon TL) olarak belirlendi.

Nüdizm:

Nüdizm, sosyal ortamlarda çıplak olmayı temel alan bir felsefedir. Nüdistler, çıplaklığın doğal ve sağlıklı olduğunu savunur ve bu yaşam tarzının özgürlük ve eşitlik duygularını teşvik ettiğine inanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x