Kalben sahne perfonmasını yükseltmek için mi uyuşturucu kullanıyordu

Feramuz Erdin

Sahne ünlülerinin uyuşturucu ve alkolle olan ilişkisi her zaman merak konusu olmuştur. Sanatçılar her zaman sahnede o duyguya girmek, seyircinin ilgisini, dikkatini ve takdirini üstüne çekmek durumundadır.

“THE SHOW MUST GO ON”

Sahnede olmanın ilk kuralı ne olursa olsun “şovu devam ettirmektir”. Sanatçının veya ekibinin ruh hali ne olursa olsun seyirciye parasının karşılığını vermek durumundadırlar. İşte bu yüzden de bazı sanatçıların hemen her gün sahnede olma durumunu idare etmek üzere alkol veya diğer maddeleri kullandığı söylentisi her zaman mevcuttur.

KALBEN’İN DURUMU

Son zamanlarda sahnede yaptığı göndermeli konuşma ve agresif hareketleri Kalben’in zaten bir sorun yaşamakta olduğu endişesini barındırıyordu. Aşırı terlemesi, sahne şovuyla alakasız agresif tavırları ve boş bakışları zaten bir takım şüpheler uyandırıyordu. Dün yapılan polis baskınında ortaya çıkan gerçekler ise Kalben hayranlarını derinden üzmüş oldu.

25 gram esrar türevi uyuşturucu madde ve yanında bir miktar yüklü nakit para ile yakalanan ve ardından hakkında uyuşturucu madde temini suçlamasından soruşturma açılan Kalben’in mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakılması hayranları açısından hem sevindirici hem de üzücü oldu: Hakim Kalben’in uyuşturucu sattığına ikna olmamıştı ama demek ki bu durumda, yakalanan uyuşturucuyu bizzat kendisi kullanıyordu?

Şimdi Kalben’i uzun bir tıbbi “arınma” ve bunu Mahkemeye ispat etme süreci bekliyor!

BAŞKA ÜNLÜLER DE VAR MI?

Ünlülerin yaşadıkları uyuşturucu sorunları her zaman kamuoyu gündemini meşgul etmiştir. Başı uyuşturucu ile dertte olan bazı ünlülerin yolu polisle kesişse de bir çoğu “kullanıcı” olmaları nedeniyle kanuni yaptırımlardan kolaylıkla kurtulmuşlardır.

Bu konuda Deniz Seki bir istisna sayılabilir. Seki’nin kendine aşırı güvenli tavırları ile yaptığı alışverişler ve üstelik bu yasaklı maddeleri yakın çevresi ile de paylaşması kendisinin “uyuşturucu temini” suçundan ceza almasına ve ömrünün bir kısmını cezaevinde geçirmesine neden olmuştur.

NEDEN SANATÇILARI SEÇİYORLAR?

Okunan şarkıların yarattığı duygu ortamı veya şarkı yaparken girilen duygular şarkıcıları etkileyen birer unsur olsa da sanatçıların uyuşturucu satıcılarının hedefinde olmasının temel nedeni paralarıdır. Bir anda büyük paralar kazanmaya başlayan, “ortamı olan” ve yedirip – içirmeyi seven herkes uyuşturucu satıcıları için en tercih edilen hedeftir. Gece hayatının ana unsuru olan (bağımlı) şarkıcılar da doğal olarak bu ortamın bir yandan kral veya kraliçesi ama diğer yandan da kaçınılmaz kurbanıdır.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x